Kis korom óta a sport mindig is az életem szerves része volt. Először karate, utána kosárlabda, majd középiskolás koromban triatlonoztam. Alapvetően sohasem a versenyszellem hajtott, inkább a mozgás iránti szeretet és inkább a csapatsportokat szerettem.

Sajnos az egyetem és munka mellett a sportolásra nem igazán jutott már időm, de legfőképp energiám. Miután lediplomáztam és elhelyezkedtem a szakmámban, tervezhetőbb napi nyolc órás munkaidővel, azonnal elkezdtem aerobik órákra járni, ahol – köszönhetően a jó társaságnak – az a bizonyos „csapat” és jó hangulat is megvolt. Kipróbáltam mindenfélét, de eleinte inkább az izzasztóbb órákat látogattam. Aztán egy – akkor szerencsétlen, ma már szerencsés – balesetnek köszönhetően változtatnom kellett.
2014-ben megsérült a térdem és ennek hatására jó ideig teljesen elfelejthettem az intenzív órákat. Elkezdtem más órákra járni, kipróbáltam a dinamikus jógát és ekkor kezdtem el a gerinctréninget is. Egyre jobban éreztem magam mind fizikálisan, mind lelkileg. Sokkal jobban odafigyeltem magamra, a mozgások kivitelezésére, az izommunkára. Tudtam azt, hogy mit szabad és mit nem szabad csinálnom a sérüléseimmel (igen, van még pár, de nem részletezném…). A rehabilitációm alatt szembesültem azzal, hogy az én problémám egyáltalán nem speciális… mondhatni népbetegség… Szinte minden második ember térd, váll, vagy gerinc problémával küzd nap, mint nap. Ekkor döntöttem úgy, hogy a tapasztalati úton és autodidakta módón megszerzett ismereteimet tovább fejlesztem a célból, hogy minél több hasonló sorsú embernek segíthessek. Így lettem sportoktató.
Az óráimon az alap gimnasztika, pilates, jóga és gyógytorna elemeit ötvözöm. Használunk eszközöket is, de alapvetően saját testsúllyal dolgozunk. Fókuszban a törzs (hasizom, hátizom), váll-vállöv izmai vannak (felszínes és mélyizmok egyaránt), azonban az összetett gyakorlatoknak köszönhetően az óra végére szinte minden izmot átmozgatunk, megdolgoztatunk. A gyakorlatok egyszerűek, könnyen követhetőek. Az óra végét a megszokottnál kicsit hosszabb nyújtással zárjuk. Akár prevenció, akár rehabilitáció céljából, vagy csupán kiegészítő edzésként, kortól, nemtől függetlenül bárkinek szívből ajánlom. Várlak szeretettel!